< sekcia Tipsport Liga

Hokejisti HK Orange 20 prehrali s Nitrou 2:4

Radosť hráčov Nitry po góle, druhý zľava autor Henrich Ručkay Foto: TASR/Henrich Mišovič

O víťazný gól Nitry sa postaral v 42. minúte Henrich Ručkay.

Bratislava 7. októbra (TASR) - Hokejisti HK Nitra zvíťazili v utorňajšom vloženom stretnutí Tipsport extraligy 2014/2015 na ľade HK Orange 20 4:2. O víťazný gól sa v drese vicemajtra postaral v 42. minúte Henrich Ručkay.

Úvodných desať minút prinieslo svižný hokej, o ktorý sa starali oba tímy. Napriek niekoľkým gólovým príležitostiam sa však skóre menilo až v závere prvej tretiny. Štyridsať sekúnd pred klasksónom našiel Jakub Ručkay krížnou prihrávkou obrancu Nováka, ktorý strelou švihom prekonal Okoličányho. Ofenzívna aktivita oboch tímov pokračovala aj v úvode strednej časti hry a v 23. minúte priniesla reprezentanom vyrovnanie. Rehákovu strelu vyrazil Lakosil len pred Skalického, ktorý puk doklepol do bránky - 1:1. V polovici stretnutia nepomohla defenzíva juniorov svojmu brankárovi a ten ležiaci na ľade druhýkrát kapituloval po gólovej dorážke Bajteka. Aj na tento presný zásah však dvadsiatka odpovedala, a hoci Tábiho strela v 37. minúte najskôr opečiatkovala žŕdku, puk sa nakoniec odrazil do bránky - 2:2.

V tretej tretine sa postaral o víťazný presný zásah Henrich Ručkay. V 43. minúte využil ďalší nedôraz domácej defenzívy a puk poskakajúci v okolí bránkoviska poslal nekompromisne do siete - 2:3. Skóre stretnutia spečatil v závere gólom do prázdnej bránky Kováčik.

HK Orange 20 - HK Nitra 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Góly: 23. Skalický (Rehák, Bačik), 37. Tábi (Kabáč) – 20. M. Novák (J. Ručkay, Pupák), 30. Bajtek (Kováčik, Slovák), 42. H. Ručkay Kováčik), 60. Kováčik. Rozhodovali: Lokšík - Kacej, Stanzel, vylúčení: 4:2 navyše Bajtek (Nitra) 5+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 301 divákov

HK Orange 20: Okoličány - Hochcel, Bačik, Pavúk, Jendroľ, Varga, Mendrej, Fekiač, Vadovič - Koyš, Rehák, Skalický - Tábi, Petráš, Kabáč - Giľák, Horvát, Galis - Briestenský, Sukeľ, Hrušík

HK Nitra: Lakosil - Nádašdi, Jass, Bednár, M. Novák, Jeriomenko, Milo, Guoth, Pavlíček - H. Ručkay, Stümpel, Tománek - Slovák, Kováčik, Bajtek - J. Ručkay, Štefanka, Pupák - Mráz, Lelkeš, Piačka