< sekcia Tipsport Liga

Trenčania prekvapili pod Zoborom, východniarske derby pre Košice

Brankár Trenčína Branislav Konrád (vľavo) a Filip Bajtek z Nitry (v strede) a Miroslav Habšuda z Trenčína v zápase 52. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HK Nitra a Dukla Trenčín 20. februára 2015 v Nitre. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Prinášame výsledky piatkových zápasov hokejovej Extraligy.

Bratislava 20. februára (TASR) - Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina si výrazne skomplikovali cestu za priamou záchranou v Tipsport extralige. V piatkovom 52. kole podľahli ŠHK 37 Piešťany 3:4 a z poslednej 10. priečky v tabuľke aktuálne strácajú na deviatu Skalicu šesť bodov. "Vlci" preto musia v ostatných dvoch dueloch do konca základnej časti bodovať naplno a zároveň sa spoliehať na dve zaváhania Záhorákov v riadnom hracom čase. Ak by sa okolnosti vyvinuli v ich neprospech, opätovne budú bojovať o zachovanie extraligovej príslušnosti s víťazom I. ligy rovnako ako vlani.

Skaličania mali záchranu po takmer celý priebeh piatkového zápasu vo svojich rukách. Nad Banskou Bystricou viedli doma už 3:0 a na začiatku 57. minúty aj 3:2, no tesný stav neudržali a necelé tri minúty pred sirénou kapitulovali z hokejky Michala Hudeca. V nájazdoch napokon zariadil ich triumf v pomere 4:3 Pavel Brendl. So Žilinčami majú síce vyrovnané vzájomné zápasy 3:3, no oveľa horšie skóre. V ostatných dvoch dueloch im však stačí získať jediný bod.

Výsledky:

HKM Zvolen - MHC Mountfield Martin 4:2
(2:0, 2:1, 0:1)

Góly: 7. L. Jurík (Obdržálek, Sloboda), 19. Hraško (Brabenec, Puliš), 32. Škvaridlo (Brabenec), 37. Puliš - 27. Bílek (T. Török, Varga), 55. T. Török (Bílek). Rozhodovali: Lokšík - Bednár, Gavalier, vylúčení: 7:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 1250 divákov

HC Košice - HK Poprad 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Góly: 14. Chovan (Kutálek), 15. Spilar (Jenčík, Bartoš), 38. Bicek (Rachůnek, Černák), 48. Jánošík (Spilar, Bartoš), 50. Kutálek (Šeda), 57. Spilar (Jenčík) - 34. Sýkora (Kurali, Suchý), 41. Gríger (Sýkora, Paukovček). Rozhodovali: Jonák - Kacej, Stanzel, vylúčení: 3:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3488 divákov

MsHK DOXXbet Žilina – ŠHK 37 Piešťany 3:4 (0:1, 2:0, 1:3)

Góly: 24. Bezák (Drábek, Schroner), 38. Velecký (Demel, Krčula), 56. Kanko (Procházka) - 11. Hudec (Románek, Konečný), 46. Klempa (Leppänen), 50. Peško (Haring), 58. Peško (Haring) Rozhodovali: Hradil, Šír – Gajan, Holienka, vylúčení: 3:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 758 divákov

HK Nitra - Dukla Trenčín 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 15. H. Ručkay (Slovák), 27. J. Ručkay, 47. Lelkeš (Mezei) - 13. Kozák (Nemec), 35. Melichárek (Petrovický), 57. Mikula (Petrovický), rozhodujpci nájazd Mikula. Rozhodovali: Lauff - Bogdaň, Korba, vylúčení: 5:7, navyše: H. Ručkay 5+DKZ za pichnutie hokejkou, Školiak 10 minút za nešportové správanie - Dudáš 10 minút za nešportové správanie, presilovky 1:3, oslabenia: 0:0, 2812 divákov

HK 36 Hant Skalica - HC'05 Banská Bystrica 4:3 pp a sn (3:0, 0:2, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 2. Mráz (Dresler), 3. Bezúch (Barák, Všetečka), 13. Vaškovič (Chylo), rozhodujúci nájazd Brendl - 35. Matoušek (Hudec, Handzuš), 39. Handzuš (Bambúch, Kafka), 57. Hudec (Surový). Rozhodovali: D. Konc - Sčensný, Výleta, vylúčení: 2:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1139 divákov