Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Tipsport Liga

Michalovce otočili zápas a zvíťazili doma nad Banskou Bystricou 6:4

Na snímke zľava Alex Výhonský (Banská Bystrica), Jakub Cibák a brankár Stanislav Škorvánek (obaja Michalovce) v 35. kole hokejovej Tipos extraligy HK Dukla Ingema Michalovce - HC ‘05 Banská Bystrica 12. januára 2024 v Michalovciach. Foto: TASR - Roman Hanc

Hostia dokázali v zápase viesť až trikrát, no súper sa vždy dotiahol. Michalovčania strelili v 38. minúte dôležitý kontaktný gól na 3:4 z hokejky Senu Acolatseho.

Michalovce 12. januára (TASR) - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v piatkovom zápase 35. kola Tipos extraligy nad HC ´05 Banská Bystrica 6:4. Domáci dokázali v stretnutí otočiť nepriaznivý stav z 2:4, pričom autorom rozhodujúceho gólu bol v 57. minúte obranca Martin Bodák.

Hostia dokázali v zápase viesť až trikrát, no súper sa vždy dotiahol. Michalovčania strelili v 38. minúte dôležitý kontaktný gól na 3:4 z hokejky Senu Acolatseho. Domácich tento presný zásah nakopol a hneď po tridsiatich sekundách hry tretieho dejstva vyrovnal Dávid Buc. Hrdinom bol napokon obranca Bodák, ktorý štvrtým gólom v sezóne rozhodol o víťazstve domáceho mužstva. Trojbodový zisk Michalovčanov ešte poistil 61 sekúnd pred záverečnou sirénou premiérovým gólom v najvyššej slovenskej súťaži 20-ročný obranca Sebastián Jasečko.

Tipos extraliga - 35. kolo:

HK Dukla Ingema Michalovce - HC´05 Banská Bystrica 6:4 (1:1, 2:3, 3:0)

Góly: 7. Heard (Valach, Puliš), 33. Paločko (Daugavinš), 38. Acolatse (Daugavinš), 41. Buc (Daugavinš), 57. Bodák (Buc, Puliš), 59. Jasečko - 4. Gašpar (Šenkeřík, Výhonský), 29. Turnbull (Wilkins, Hora), 34. Bíreš (Gašpar), 36. Výhonský (Petriska). Rozhodovali: Orolin, Jobbágy - Pribula, Šoltés, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0.

Michalovce: Škorvánek – Macejko, Acolatse, Cibák, Bodák, Drgoň, Jasečko – Paločko, Buc, Daugavinš – M. Valach, Heard, Puliš – Zabusovs, Suja, Newton – Vašaš, Solenský, Kabáč

B. Bystrica: Belányi – Bačík, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Luža, Čunderlík, Žabka – Wilkins, Vela, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Faith, Výhonský – Macek, A. Stránský, Plančár