< sekcia Trnavský kraj

Ľadové medvede ukončili sezónu opäť v starom koryte Dunaja

Ilustračná snímka Foto: FOTO TASR / Alexandra Moštková

Otužilci za nepriaznivého počasia v deväťstupňovej vode zaplávalo v starom koryte Dunaja približne 500- až 1000-metrový úsek.

Gabčíkovo 29. marca (TASR) – Otužilci uzavreli dnes zimnú plaveckú sezónu 2014/2015 v starom koryte Dunaja pri Gabčíkove. Občianske združenie (OZ) Ľadové medvede Bratislava sa rozlúčili so zimou tradične pri čárde v Gabčíkove, kde 31 otužilcov za nepriaznivého počasia v deväťstupňovej vode zaplávalo v starom koryte Dunaja približne 500- až 1000-metrový úsek. Tí odvážnejší zvládli trasu až dva razy. Konštatoval to TASR predseda OZ Ľubomír Klímek.

"Voda nebola až taká studená, síce vlani bolo priaznivejšie počasie, ale zažili sme tu už aj šesťstupňovú vodu. Hladina vody bola výrazne nižšia," povedal predseda s tým, že do plávania sa zapojili rôzne vekové kategórie. "V tomto roku mal najstarší člen 67 rokov a najmladší bol 17-ročný chlapec z Dunajskej Stredy,“ ozrejmil predseda.

Počas rozhovoru s ním bolo zrejmé, že predsedovi združenia, ktorý zvládol trasu dvakrát, po vyjdení z vody teplo nebolo. „Fúkal studený vietor a po druhom vstupe do vody tie pocity sú už trošku chladnejšie,“ priznal. Ako dodal, určite počuť na jeho hlase, že tá chladná voda ho trasie. „Je to prirodzená reakcia,“ vysvetlil.

Činnosť Ľadových medveďov je veľmi dobrá zo zdravotného hľadiska, priaznivo pôsobí na imunitu. "Tým, že sa človek otužuje, vznikne si na zimu, chladnejšie počasie ho neznervózňuje a jeho organizmus je odolnejší," povedal. Klímek uviedol, že ich činnosť je svojím spôsobom drogou v pozitívnom chápaní. "Sezónu začíname každoročne začiatkom novembra. V podstate každú nedeľu chodíme plávať," pripomenul.