< sekcia Trnavský kraj

O kúpu krajských nemocníc sa prihlásili dvaja záujemcovia

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Jediným bodom mimoriadneho zasadnutia zastupiteľstva TTSK v stredu 25. marca bude vyhodnotenie obchodnej verejnej súťaže na predaj akcií TTSK v nemocniciach v Dunajskej Strede a Galante.

Trnava 23. marca (TASR) – Jediným bodom mimoriadneho zasadnutia zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) v stredu 25. marca bude vyhodnotenie obchodnej verejnej súťaže na predaj akcií TTSK v nemocniciach v Dunajskej Strede a Galante. Do súťaže sa prihlásili dvaja záujemcovia.

Svoj zámer na vstup strategického partnera pre Nemocnicu s poliklinikou (NsP) Dunajská Streda, a.s., a pre Nemocnicu s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta, a.s., vyhlásil TTSK vlani. Verejnou súťažou chce previesť 15.582 kmeňových listinných akcií na meno, každú v nominálnej hodnote 332 eur v prípade Dunajskej Stredy a 15.689 takýchto akcií v prípade Galanty. A k tomu 325 kmeňových listinných akcií na meno každú v nominálnej hodnote 1 euro v Dunajskej Strede a 565 akcií v Galante.

O súťaž prejavili záujem AGEL, a.s., a Svet zdravia, a.s. Spoločnosť AGEL ponúkla v návrhu zmluvy základnú kúpnu cenu 190.000 eur. V nemocnici v Dunajskej Strede sa zaviazala preinvestovať do piatich rokov 4,78 milióna eur a v Galante 3,2 milióna eur. Spoločnosť Svet zdravia ponúkla za prevod akcií 2,1 milióna eur. V dunajskostredskej nemocnici chce do piatich rokov preinvestovať 11,7 milióna eur a v Galante 8,7 milióna eur. Hodnotiaca komisia po zvážení ponúk umiestnila ako víťaza Svet zdravia, na druhé miesto Angel.

Znalecký posudok reálnej hodnoty akcií pre NsP Sv. Lukáša Galanta, a.s., bol stanovený vo výške 2,064 milióna eur a pre NsP Dunajská Streda, a.s., vo výške 950.000 eur. Uvádza sa to k materiáli, ktorým sa budú v stredu zaoberať krajskí poslanci.