< sekcia Trnavský kraj

Trnavská polícia urobila domové prehliadky u predajcov drog

Ilustračné foto Foto: TASR

Do väzenia na 10 až 15 rokov môžu ísť traja Trnavčania, ktorí predávali drogy. Polícia ich sledovala niekoľko mesiacov, kým vo štvrtok 12. marca urobila domovú prehliadku na štyroch adresách.

Trnava 16. marca (TASR) – Do väzenia na 10 až 15 rokov môžu ísť traja Trnavčania, ktorí predávali drogy. Polícia ich sledovala niekoľko mesiacov, kým vo štvrtok 12. marca urobila domovú prehliadku v skorých ranných hodinách na štyroch adresách. Na uliciach Vajanského, Čajkovského, Tajovského a Ostravskej zadržali trnavskí policajti a policajti Národnej protidrogovej jednotky štyri osoby, urobili prehliadky aj dvoch motorových vozidiel a osobné prehliadky zadržaných.

" Policajti zaistili 23 plastových vreciek, mikroténové vrecká, v ktorých sa nachádzalo konope, elektronickú váhu a fajky. Zo zaistených 219 gramov sa dalo vyrobiť 439 dávok marihuany v hodnote 4390 eur. Obvinení si za jedno vrecko s konope pýtali od 7,50 eura do 10 eur. Drogy predávali samostatne alebo spoločne najmenej od januára minulého roka," informovala dnes krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Na základe výsluchov obvinených a svedeckých výpovedí vyšetrovateľ obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi troch Trnavčanov, 26-ročného Vladimíra B., 34-ročného Jána H. a 26-ročného Jána R. Zároveň spracoval návrh na ich väzobné stíhanie. Na základe príkazu súdu ich policajti eskortovali v nedeľu 15. marca do výkonu väzby.