Zahraničie

Prystajko: Summit v normandskom formáte môže byť v novembri

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj minulý týždeň vyhlásil, že chce vrátiť otázku Krymu na program schôdzok normandskom formáte.

Sedemčlenná rodina žila v pivnici na farme a čakala na KONIEC SVETA

Polícia na osamelom statku v obývačke domu objavila tajné schody skryté za skriňou, ktoré viedli k úkrytu rodiny v pivnici.

Katar vyjadril podporu tureckej vojenskej operácii na severe Sýrie

Katarský minister zahraničných vecí Muhammad Sání vo svojom prejave na Globálnom bezpečnostnom fóre v Dauhe vyhlásil, že Turecko sa snaží vytlačiť hrozbu od svojich hraníc.

Stovky ľudí sa rozlúčili s kozmonautom Alexejom Leonovom

Leonov zomrel minulý piatok v Moskve vo veku 85 rokov. V roku 1965 ako prvý človek uskutočnil výstup do otvoreného kozmického priestoru.

Merkelová: EÚ musí po brexite zvýšiť svoju konkurencieschopnosť

Merkelová zároveň dodala: Budeme pracovať do poslednej minúty za odchod Británie z EÚ na základe dohody.

Barnier chce právny text o novej dohode o brexite do utorkového večera

Barnier podľa nemenovaných diplomatov spresnil, že potrebuje príslušný právny text do konca dňa, aby ho mohol v stredu predstaviť najskôr veľvyslancom členských krajín pri EÚ (COREPER).

Na severe Sýrie je zadržiavaných najmenej 1130 občanov krajín EÚ

Najviac dospelých zadržiavaných džihádistov je z Francúzska (130) a Nemecka (124), za nimi nasleduje Belgicko (57). V počte detí a maloletých je najviac zastúpené Francúzsko (270-320).

Rusko nedopustí, aby došlo k stretom medzi tureckými a sýrskymi silami

Rusko tiež predtým potvrdilo, že sýrske vládne sily úplne ovládli mesto Manbidž po tom, čo Damask nasadil na severe Sýrie svoje ozbrojené sily, ktorých úlohou je zadržať tureckú ofenzívu.

Téma Dňa záchrany života: Každý človek na svete môže zachrániť život

Tento Deň pripadá na 16. októbra. Do roku 2018 bol známy pod názvom Európsky deň záchrany života.

Bývalý lekár Barták dostal trest za plánovanie vrážd a vydieranie

Jaroslav Barták podľa súdneho spisu plánoval násilnú bývalého šéfa vojenskej tajnej služby Andora Šándora, advokáta Oldřicha Choděru a pravoslávneho kňaza Eugena Freimanna.

OSN vyzvala Turecko, aby vyšetrilo údajné popravy Kurdov v Sýrii

V okolí sýrskeho mesta Manbidž prišiel pri ostreľovaní kurdskými militantmi o život jeden turecký vojak a osem ďalších utrpelo zranenia.

Áder otvoril budapeštiansky summit o vode, vyzval k zodpovednosti

Maďarský prezident upozornil na skutočnosť, že v súčasnosti najmenej štyri miliardy ľudí trpia nedostatkom pitnej vody, a to v niektorom období roka v dĺžke najmenej jedného mesiaca.

Turecká ofenzíva spôsobila zastavenie prísunu humanitárnej pomoci

Ukončenie pôsobenia mimovládnych organizácií a prerušenie prísunu humanitárnej pomoci - podľa vyhlásenia kurdských úradov - zhoršujú už aj tak ťažkú situáciu obyvateľov vysídlených v dôsledku bojov.

Británia pozastavila vývoz zbraní do Turecka

Podľa agentúry AFP to v utorok povedal britský minister zahraničných vecí Dominic Raab.

Primátor Győru po škandále vystúpi z vládnej strany Fidesz

O Borkaiovi v predvolebnej kampani prenikli na verejnosť fotografie a videozáznam z orgií na jachte v Chorvátsku.,aktualizované 

Čína vyzvala Turecko na zastavenie vojenskej operácie v Sýrii

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v utorok vyhlásil, že vojenská operácia proti kurdským milíciám v severnej Sýrii bude trvať dovtedy, kým budú dosiahnuté ciele Turecka.

Do mesta Manbidž vstúpili jednotky sýrskych vládnych síl

Erdogan v utorok vyhlásil, že turecká vojenská operácia proti kurdským milíciám v severnej Sýrii bude trvať dovtedy, kým budú dosiahnuté ciele Turecka.

Turecká polícia zatkla štyroch kurdských starostov

Policajné razie sa uskutočnili v utorok nadránom v prevažne kurdských mestách Hakkari, Yüksekova, Erciš (vysl. erdžiš) a Nusaybin, ktoré ležia v blízkosti hraníc so Sýriou a Irakom.

Súd ČR znížil Holanďanovi trest za zbitie čašníka, druhému ho ponechal

Armin, Aräsh a ďalší piati muži pricestovali do Prahy vlani v apríli na rozlúčku so slobodou. Čašníka napadli po tom, ako ich upozornil, že v podniku nesmú konzumovať vlastný alkohol.