Zahraničie

Macron vyzval Trumpa, aby objasnil svoju pozíciu voči EÚ

Steve Bannon, bývalý poradca Bieleho domu, sa aktívne pokúša o vytvorenie nacionalistickej aliancie v Európe a Macron ho nedávno obvinil zo snahy o rozloženie Európy.

Palestínčania protestujú proti mierovému plánu USA

Cieľom dvojdňovej konferencie, prezývanej Bahrajnská dielňa, je zozbierať za desať rokov 50 miliárd dolárov investícií, ktoré pôjdu na ekonomický rozvoj Palestínčanov.

Francúzsku hrozia až 40-stupňové horúčavy

Francúzske ministerstvo zdravotníctva zriadilo bezplatnú telefonickú linku, kde môžu ľudia získať informácie a rady na tému horúčav.

Trump podpísal nariadenie o ďalších sankciách voči Iránu

Trump na margo nových sankcií zdôraznil, že USA nevyhľadávajú konflikt s Iránom a sankcie sa v závislosti od ďalších krokov Teheránu môžu skončiť už zajtra - alebo môžu trvať roky.,aktualizované 

Jeden z pilotov havarovaných nemeckých stíhačiek je mŕtvy

Polícia predtým informovala o náleze častí ľudského tela blízko miesta dopadu jednej zo stíhačiek, pričom zatiaľ nebolo jasné, či patria nezvestnému pilotovi.

Zatkli muža podozrivého z plánovania útoku na veľvyslanectvo USA

Belgičana identifikovaného len začiatočnými písmenami M. G. obvinili z pokusu o útok v teroristickom kontexte a prípravy teroristického prečinu.

Rusko odsúdilo nové ekonomické sankcie, ktoré chystajú USA voči Iránu

Dodatočné sankčné opatrenia pripravuje Trumpova administratíva aj napriek tomu, že Irán už v súčasnosti čelí zo strany Spojených štátov mimoriadne prísnym ekonomickým sankciám.

Po zrážke stíhačiek našli nažive jedného z pilotov

Zachránený muž dopadol na korunu stromu, odkiaľ ho záchranári úspešne zložili na zem.

Na mešitu v španielskej Ceute strieľali

V mešite Muley el Mehdi, jednej z najvýznamnejších na tomto malom území, bola v čase streľby prítomná hŕstka veriacich

Súd EÚ je proti poľskému zákonu o skoršom dôchodku pre Najvyšší súd

Súd so sídlom v Luxemburgu upozornil, že sporné ustanovenia porušujú zásadu neodvolateľnosti sudcov i zásadu nezávislosti súdnictva.

V Turecku sa začal proces so 16 obvinenými z pokusu o prevrat

Protivládne protesty v Turecku v roku 2013 sa začali ako vlna odporu voči spornému stavebnému projektu, ktorému mal padnúť za obeť populárny park Gezi pri námestí Taksim v Istanbule.

Chorý Ukrajinec zomrel, keď ho jeho zamestnávateľka nechala v lese

Tento prípad ešte viac zdôrazňuje bezbrannosť mnohých Ukrajincov pracujúcich v Poľsku.

Pompeo rokoval s kráľom Salmánom o napätí v regióne

Pompeo ešte pred odletom z Washingtonu označil Saudskú Arábiu a SAE za veľkých spojencov USA pri riešení výzvy, ktorú predstavuje Irán.

Vodcu pučistov v Etiópii zabili po dvoch dňoch na úteku

Generála Asaminewa Tsigeho zabili príslušníci bezpečnostných zložiek na periférii mesta Bahir Dar v etiópskom zväzovom štáte Amhara, ktorý sa v sobotu stal dejiskom neúspešného pokusu o prevrat.

Trump: Krajiny by si tankery mali chrániť sami alebo platiť USA

Napätie medzi Spojenými štátmi a Iránom eskaluje už celé týždne. Vystupňovala ho séria útokov na ropné tankery v Hormuzskom prielive, z ktorých USA obvinili Irán.

V EÚ vzrástol v dôsledku krízy vo Venezuele počet žiadostí o azyl

Za prvých päť mesiacov tohto roka zaregistrovali v 28 členských štátoch EÚ, ako aj v Nórsku, Švajčiarsku, na Islande a v Lichtenštajnsku celkovo viac ako 290.000 žiadostí o azyl.

Sériového vraha odsúdili na doživotie za vraždy žien a dievčat

So slzami v očiach sa zároveň ospravedlnil rodinám siedmich zavraždených cudziniek za nespravodlivú bolesť, ktorú im spôsobil.

V Nemecku sa zrútili stíhačky

Jedna zo stíhačiek typu Eurofighter dopadla do lesa blízko obce Jabel, zatiaľ čo druhá na okraj lesa južne od obce Nossentiner Hütte.

Loď Viking Sygin zakotvila takmer mesiac po nehode v Budapešti

Obhajca časti obetí a ich pozostalých G. Magyar ostro kritizoval maďarskú políciu za to, že na druhý deň po nehode dovolili, aby loď Viking Sygin odplávala z Budapešti po osemhodinovom vyšetrovaní.