< sekcia Zahraničie

VIDEO: Cestujúci na letisku Schwechat videli nefalšované tornádo

Pohľad na tornádo z letiska Schwechat. Foto: www.meteoinfo.sk

To nebol dnes jediný extrém počasia v Rakúsku, v okolí Viedne padali veľké krúpy.

Bratislava/Viedeň 10.júla (Teraz.sk) - V areáli rakúskeho letiska Schwechat v blízkosti slovenských hraníc dnes vyčíňalo tornádo a v okolí hlavného mesta Viedeň padali krúpy s priemerom až do 5 centimetrov, informoval web www.meteoinfo.sk.
Silná búrka postupne z Viedne smerovala nad Záhorie - najsilnejšia búrka bola zatiaľ v hlavnom meste Bratislave v noci z nedele na pondelok. Podľa odborníkov na búrkové javy v pondelok hrozia najsilnejšie búrky na Slovensku a vo Francúzsku


Ďalšie silné búrky dorazia z Česka a Rakúska v pondelok večer - model ALADIN očakáva v okolí Trenčína, Martina, Prievidze, Banskej Bystrice a Nitry. Predpoveď znie na 3-hodinové úhrny zrážok až okolo 30-40 mm, celkové úhrny môžu lokálne dosiahnuť až do 80 mm, najmä, ak búrky opäť zasiahnu územie od Zvolena po Košice.

\r\n
\r\n
\r\nĎalšie silné búrky dorazia z Česka a Rakúska v pondelok večer - model ALADIN očakáva v okolí Trenčína, Martina, Prievidze, Banskej Bystrice a Nitry. Predpoveď znie na 3-hodinové úhrny zrážok až okolo 30-40 mm, celkové úhrny môžu lokálne dosiahnuť až do 80 mm, najmä, ak búrky opäť zasiahnu územie od Zvolena po Košice.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"To nebol dnes jediný extrém počasia v Rakúsku, v okolí Viedne padali veľké krúpy."}