< sekcia Zahraničie

VIDEO:Vodič mikrobusu, v ktorom zomrelo 9 ľudí, natáčal nehodu mobilom

Vrak minibusu odvážajú po zrážke, ku ktorej došlo na 59. kilometri štátnej cesty č. 4 pri maďarskej obci Ceglédbercel 22. mája 2018. Pri zrážke nákladného auta a mikrobusu s rumunským evidenčným číslom zahynulo deväť ľudí, z toho dve ženy. Vodič nákladného bol zranený. Foto: TASR/DUNA/MTI Zoltán Mihádák

Pri zrážke nákladného auta a mikrobusu s rumunským evidenčným číslom zomrelo v utorok podvečer pri obci Ceglédbercel sedem mužov a dve ženy.

Budapešť 23. mája (TASR) - Rumunské webové servery zverejnili v stredu videozáznam, ktorý v utorok pri zrážke s protiidúcim nákladným autom v Maďarsku natočil sám vodič rumunského mikrobusu. Pri čelnej zrážke zahynulo všetkých deväť ľudí mikrobusu.Podľa maďarského spravodajského portálu borsonline.hu vodič počas riadenia vozidla četoval naživo na Facebooku. Na videozázname počuť hlasnú hudbu z auta a vidieť, ako vodič predbieha iné vozidlá, pričom sa oproti rúti nákladné auto.Server poznamenal, že vodič očividne nestratil kontrolu nad vozidlom, avšak namiesto šoférovania sa venoval četovaniu, pričom chvíľu natáčal aj seba za volantom. Záznam poskytol médiám jeho známy.

Pri zrážke nákladného auta a mikrobusu s rumunským evidenčným číslom zomrelo v utorok podvečer pri obci Ceglédbercel sedem mužov a dve ženy.

Autá sa zrazili na 59. kilometri štátnej cesty č. 4. Vodič nákladného auta bol zranený. Polícia cestu po nehode uzatvorila.

Cestujúcich museli zo zdemolovaného mikrobusu vytiahnuť hasiči.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach