< sekcia Zimné športy

Akrobatická lyžiarka Stromková sa do SP vráti asi až v januári v USA

Slovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková. Foto: TASR/AP

V januári je v amerických strediskách Snowmass, resp. Mammoth Mountain na programe posledná dvojica pretekov olympijskej disciplíny slopestyle pred ZOH 2018 v Pjongčangu.

Bratislava 9. novembra (TASR) - Slovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková sa do súťaží Svetového pohára pravdepodobne vráti až po novom roku. V januári je v amerických strediskách Snowmass, resp. Mammoth Mountain na programe posledná dvojica pretekov olympijskej disciplíny slopestyle pred ZOH 2018 v Pjongčangu.

Stromková podstúpila operáciu ľavého ramena. "Vyzerá to na šesť až deväť týždňov. Dúfame v optimistickú cestu, aby sa čo najskôr vrátila naspäť. Je týždeň, desať dní po operácii, stále má na ramene bandáž, ktorú má mať tri týždne. Bude sa to odvíjať najmä od jej pocitov, ako bude cítiť rameno," povedal športový riaditeľ Úseku akrobatického lyžovania Slovenskej lyžiarskej asociácie (ÚAL SLA) Tomáš Murgáč pre TASR.

Jediná slovenská akrobatka so šancou štartovať v Pjongčangu momentálne figuruje na dvadsiatej pozícii hodnotenia pre zimné olympijské hry, kam sa kvalifikuje 24 pretekárok v redukovanom poradí. S určitosťou vynechá Stubai v Rakúsku (24. - 26. novembra) a zrejme aj Font Romeu vo francúzsku (22. - 23. decembra). "Ak by to náhodou išlo veľmi dobre, možno stihne decembrové Francúzsko, ale vidím to biedne. Je to škrt cez rozpočet, uvidí sa, či veľký. Preteky môžu zrušiť pre počasie. Bolo by dobré, keby sme sa zúčastnili na všetkých podujatiach SP. Každý jeden bod môže, ale nemusí chýbať. Dúfam, že nebude, zimné olympijské hry sme mali blízko, je to veľmi zlé načasovanie," dodal Murgáč.