< sekcia Zimné športy

Lyžovanie-beh-SP: V Novom Měste triumfy Johaugovej a Bolšunova

Víťazná nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová (uprostred) pózuje na pódiu s druhou Ruskou Natalijou Neprjajevovou (vľavo) a treťou Nórkou Heidi Wengovou (vpravo) po pretekoch na 10 km voľnou technikou v rámci Svetového pohára v biatlone v Novom Měste na Morave 18. januára 2020. Foto: TASR/AP

Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová suverénnym spôsobom triumfovala v pretekoch na 10 km voľnou technikou.

Nové Město na Morave 18. januára (TASR) - Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová suverénnym spôsobom triumfovala v pretekoch na 10 km voľnou technikou v rámci Svetového pohára v Novom Měste na Morave. V českom stredisku zvíťazila s náskokom 32,7 s pred Ruskou Nataliou Neprjajevovou a upevnila si vedenie v celkovom poradí prestížneho seriálu.

Tretia skončila so stratou 40,3 s Johaugovej krajanka Heidi Wengová. Slovenská reprezentantka Alena Procházková od začiatku zaostávala a napokon skončila na 59. mieste s výraznou stratou 3:56,5 min na víťazku. Johaugová, ktorá bola najrýchlejšia na všetkých medzičasoch, slávila v Novom Měste celkovo 63. individuálny triumf v SP.

Ruský bežec na lyžiach Alexander Boľšunov na ceste k víťazstvu v pretekoch na 15 km voľnou technikou v rámci Svetového pohára v biatlone v Novom Měste na Morave 18. januára 2020.

V pretekoch mužov na 15 km voľne sa z prvenstva tešil Rus Alexander Boľšunov. Víťaz Tour de Ski potvrdil výbornú formu, druhého Fína Iiva Niskanena predstihol o 24,3 s a upevnil si post lídra celkovej klasifikácie. Boľšunov vystúpil na najvyšší stupienok v kolotoči SP jedenástykrát v kariére. Na tretej priečke klasifikovali Nóra Sjura Rötheho (+40,0). Slovenský reprezentant Ján Koristek obsadil 52. miesto (+3:47,2).