< sekcia Zimné športy

SP: Hirscher začal po zranení trénovať, chce stihnúť slalom

Na archívnej snímke Rakúšan Marcel Hirscher pózuje s malým glóbusom za celkové prvenstvo v obrovskom slalome Svetového pohára 18. marca 2017 v americkom Aspene. Foto: TASR/AP

Problémový ľavý členok sa snažil rakúsky lyžiar Hirscher otestovať v polovici októbra, opäť sa mu však ozvali bolesti a musel prípravu prerušiť.


Reiteralm 7. novembra (TASR) - Rakúsky lyžiar Marcel Hirscher začal po zranení členka opäť s tréningom na snehu. V utorok trénoval medzi bránkami na svahu v zimnom stredisku Reiteralm, či sa však šesťnásobný celkový víťaz Svetového pohára postaví na štart nedeľňajšieho slalomu v Levi, zostáva naďalej otázne. Rozhodnutie padne v najbližších dňoch.

Problémový ľavý členok sa snažil Hirscher otestovať v polovici októbra, opäť sa mu však ozvali bolesti a musel prípravu prerušiť. Ako uviedla agentúra DPA, tentoraz prebehol tréning bez komplikácií.

Obhajca veľkého glóbusu si poškodil členok v auguste pri tréningu slalomu na ľadovci Mölltal a skončil s nohou v sadre. Ak by ďalšia príprava prebehla bez komplikácií, chcel by Hirscher letieť do Fínska v piatok, respektíve najneskôr v sobotu. O svojom štarte rozhodne zrejme vo štvrtok. Držiteľ šiestich zlatých medailí z MS a striebra zo ZOH 2014 pritom pred niekoľkými týždňami tvrdil, že by bolo malým zázrakom, ak by sa dokázal vrátiť na súťažné svahy už v Levi.