Nedela 12. máj 2024Meniny má Pankrác
< sekcia Zimné športy

Lyžovanie-SP: Meillard na čele po 1. kole obrovského slalomu v Ga-Pa

Švajčiarsky lyžiar Loic Meillard na trati v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára 2. februára 2020 v nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen. Foto: TASR

Slovák Adam Žampa sa druhýkrát v sezóne kvalifikoval do 2. kola "obráku", postúpil celkom suverénne.

Garmisch-Partenkirchen 2. februára (TASR) - Švajčiarsky lyžiar Loic Meillard figuroval na čele po 1. kole nedeľného obrovského slalomu Svetového pohára. V nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen viedol s náskokom ôsmich stotín sekundy pred lídrom SP Henrikom Kristoffersenom, priebežne tretí bol ďalší Nór Leif Kristian Nestvold-Haugen (+0,13). Slovák Adam Žampa sa druhýkrát v sezóne kvalifikoval do 2. kola "obráku", postúpil celkom suverénne, keď zajazdil 17. najlepší čas. Za Meillardom zaostal o 1,39 sekundy. Jeho brat Andreas Žampa sa medzi tridsiatku najlepších nezmestil, skončil 38. (+2,31).

Druhé kolo (13.30) sľubovalo drámu, prvých päť pretekárov bolo totiž "natlačených" v 22 stotinách. Štvrtý bol Francúz Alexis Pinturault (+0,18), piata pozícia patrila vedúcemu mužovi priebežného hodnotenia disciplíny Žanovi Kranjecovi zo Slovinska.