Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Zimné športy

Slovenská miešaná štafeta získala striebro len desatinu za Ruskom

Za domácim Ruskom zaostala o jedinú desatinu sekundy, keď kvarteto predviedlo najlepšiu streľbu zo 16 štartujúcich (0 tr. kôl + 5 dobíjaní). Bronz získalo so značným časovým odstupom Nórsko (+1:04,1).,aktualizované

Mix dvojíc na ME v biatlone vyhrali Rusi, Slováci skončili na 8.mieste

Slovenskí reprezentanti Ivona Fialková a Tomáš Hasilla obsadili ôsmu priečku, keď za víťaznými Rusmi zaostali o 2:26,0 minúty.

Organizátorov Svetového pohára slalomárok v Jasnej znepokojilo počasie

Počasie v noci na dnes organizátorom neprialo a poškodilo pripravenú trať.

Lyžiarska federácia sa ospravedlnila huslovej virtuózke Vanesse Mae

Lyžiarska federácia pôvodne potrestala huslistku zákazom činnosti na štyri roky.

Slovenky vypadli vo štvrťfinále paralelného slalomu, glóbus je ďalej

Vlhová už v 1. kole stratila na Švajčiarku Wendy Holdenerovú 12 stotín, Zuzulovej nevyšla ani jedna jazda proti Švédke Marii Pietilä-Holmnerovej.,aktualizované

Preteky jednotlivcov v Kuopiu vyhral Nemec Rydzek

Na druhom mieste skončil v utorok víťaz skokanskej časti pretekov Japonec Akito Watabe. Olympijský víťaz Eric Frenzel sa musel uspokojiť so siedmou priečkou, no zostáva na čele priebežného poradia SP.

Skokana Müllera prepustili z nemocnice, dokáže hýbať palcom

Dvadsaťtriročný Müller je stále čiastočne paralyzovaný, ale podľa vlastných slov dokáže pohnúť palcom na nohe.

Organizátori SP v Jasnej pripravili platené i neplatené divácke zóny

Lákadlom pre fanúšikov je Go Zuzu stage, kde sa po pretekoch môžu osobne stretnúť so slovenskou slalomárkou Veronikou Velez-Zuzulovou.

Slovákov v Nórsku postriebril hokejista Čederle: Myslím na NHL

Sebastián Čederle sa na mládežnícku olympiádu medzi šestnástku najlepších dostal cez trojkolové sito slovenskej i medzinárodnej eliminácie.,aktualizované

Český lyžiar Ondřej Bank ukončil zo zdravotných dôvodov kariéru

Na minuloročnom svetovom šampionáte v americkom stredisku Beaver Creek utrpel počas kombinačného zjazdu ťažký pád a odvtedy zápasil so zdravotnými problémami.

Skoky na lyžiach: Súťaž družstiev v Lahti sa uskutoční dnes podvečer

Silný vietor prinútil organizátorov sobotňajšiu súťaž na veľkom mostíku zrušiť.

Rakúsky skokan Hayböck si v Lahti zopakoval triumf z piatka

Rakúšan viedol už po prvom kole a v druhom svoje postavenie na čele najdlhšim pokusom dňa ešte zvýraznil.

Ruský sankár Fiodorov víťazom vo Winterbergu, 28. Ninis

Slovenský reprezentant Jozef Ninis obsadil 28. priečku a v konečnej klasifikácii mu patrí 19. pozícia.,aktualizované

Sundby triumfoval v skiatlone, preteky režírovali Nóri

V nedeľu triumfoval v skiatlone na 2x15 km s náskokom 4,9 sekundy na svojho krajana Finna Haagena Krogha.

Nórky ovládli skiatlon vo fínskom Lahti, Johaugovej jubilejný triumf

Johaugová si jubilejným 40. triumfom v kariére a pätnástym v tejto sezóne upevnila postavenie na čele celkovej klasifikácie prestížneho seriálu.,aktualizované

Vonnová zostala po super-G na čele SP pred Gutovou

V tesnom boji o post líderky seriálu SP druhá Gutová o dvadsať bodov skresala náskok Vonnovej.

Procházková nepostúpila z kvalifikácie šprintu voľne v Lahti

Na prienik medzi elitnú tridsiatku jej chýbalo viac ako päť sekúnd.,aktualizované

Frustrovaná Vonnová vytiahla na lyže kladivo

Vonnová v piatok po chybe na trati spadla a nedokázala si tak zabezpečiť ôsmy malý glóbus v disciplíne.

Paris vyhral zjazd v Chamonix, čakal viac ako dva roky

Taliansky lyžiar na zjazdovke La Verte des Houches predviedol dravú jazdu najmä v dolnej pasáži a pre taliansky zjazdársky tím dosiahol druhý triumf v prebiehajúcej sezóne.,aktualizované

Sánkovanie: Vo Winterbergu triumf Nemcov, Slováci 16.

Slovenská dvojica Jakub Šimoňák - Marek Solčanský obsadila v sobotu 16. miesto.

Vonnová má ôsmy glóbus za zjazd, prekonala Moserovú-Pröllovú

V sobotu jej k tomu v talianskom stredisku La Thuile stačilo druhé miesto so stratou 14 stotín na domácu víťazku Nadiu Fanchiniovú, zároveň sa vrátila aj na post líderky SP.,aktualizované

Pinturault získal malý glóbus, Žampovci v Chamonix nedokončili

Adam Žampa nedokončil už úvodnú časť superkombinácie, keď vypadol krátko po prvom medzičase. Jeho brat Andreas sa prebojoval ďalej 33. najrýchlejším časom, no nakoniec nedokončil zjazd.

V Lahti siedmy sezónny triumf Nemca Frenzela

Frenzel dosiahol jubilejný 30. triumf v seriáli SP po tom, ako v cieli diskvalifikovali víťaza bežeckej časti Jarla Magnusa Riibera. Nórsky pretekár si omylom skrátil trať a o víťazstvo prišiel.

Švajčiarka Gutová vyhrala zjazd v La Thulie a dostala sa na čelo

V talianskom stredisku triumfovala s výrazným náskokom 1,02 s pred Rakúšankou Corneliou Hütterovou. ,aktualizované

Adam Žampa nedokončil kombinačný slalom, Andreas na 33. mieste

Organizátori museli zmeniť pôvodný program a zjazd presunuli na 14.00 h. V Chamonix totiž v noci na piatok napadol nový sneh, situáciu skomplikovala aj hmla.

Slovák Čederle získal striebro v súťaži zručností: Cítim sa super

Na II. Zimných olympijských hrách mládeže v Lillehammeri ho v súčte šiestich disciplín predbehol iba Rumun Eduard Casaneanu.

Krátky program na majstrovstvách Štyroch kontinentov pre Mijaharovú

Krátke tance vyhrali Američania Maia a Alex Shibutanioví (72,86), druhí skončili Kaitlyn Weaverová a Andrew Poje z Kanady (72,42).

Tréning na zjazd v Chamonix pre Fayeda, Andreas Žampa 76., Adam 81.

Slovenskí reprezentanti v stredu výrazne zaostali, Andreas Žampa skončil na 76. mieste so stratou 5,08 s, Adam Žampa bol 81. (+6,02).

Vonnová najrýchlejšia v prvom tréningu na zjazd v La Thuile

V La Thuile sa uskutočnia dva zjazdy, okrem riadneho aj náhradný za zrušený vo švajčiarskej Crans Montane.

Krasokorčuľovanie: Slovenka Hagarová skončila na poslednom 16. mieste

Zlato si po voľných jazdách zabezpečila Ruska Polina Curská.

V slalome v Crans Montane skončila Zuzulová desiata, Vlhová vypadla

Víťazstvo, svoje osemnáste v kariére, slávila Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá absolvovala prvé preteky po vyše dvoch mesiacoch.,aktualizované

Prevc vyhral aj nedeľňajšie preteky vo Vikersunde

Líder celkového poradia triumfoval pred Rakúšanom Stefanom Kraftom.

Majstrami sveta v rýchlokorčuľovaní sa stali Kulišnikov a Morsová

Víťazmi pretekov s hromadným štartom sa stali Kórejčan Lee Seung Hoon a Kanaďanka Ivanie Blondinová.

Kvôli snehu v Crans Montane je v ohrození aj slalom so Slovenkami

Po švajčiarskom stredisku Crans Montana bude slalomový kolotoč SP pokračovať v Jasnej, kde sú preteky na programe v nedeľu 6. marca.

Usťugov vyhral korčuliarsku pätnástku vo Falune

Vo švédskom stredisku predstihol Francesca de Fabianiho.

Na U-rampe v Sappore zvíťazil domáci Aono

V ženskej súťaži dominovali Číňanky, vyhrala Süe-tchung Cchaj pred Ťia-jü Liou.

V Quebecu dominovali v Big Air Parrot a Andersonová

Medzi ženami sa z prvenstva radovala Američanka Jamie Andersonová.

Sánkarské štafety ovládli v Altenbergu domáci Nemci, Slováci 11.

Slovenské družstvo v zložení Viera Gbúrová, Jozef Ninis a Jakub Šimoňák - Marek Solčanský obsadilo konečnú 11. priečku so stratou 6,395 sekundy na Nemcov.

Nemec Friedrich zavŕšil v dvojboboch víťazný hetrik

Friedrich s Margisom vytvorili v druhej jazde časom 51,32 sekundy nový dráhový rekord.

Geisenbergerová celkovou víťazkou SP, titul z ME pre Hüfnerovú

Slovenská reprezentantka Viera Gbúrová v pretekoch neštartovala, v priebežnej klasifikácii SP jej patrí 36. priečka.