Zimné športy

Kapustová skončila v šprinte tesne pod prvou desiatkou

Ďalšie tri Slovenky sa zaradili do tretej desiatky.

Po prvom kole obrovského slalomu v Soldeu viedla Bassinová

Na druhom mieste figurovala len o tri stotiny pomalšia jej krajanka Federica Brignoneová a najlepšiu trojku doplnila Alice Robinsonová.

Krüger suverénne triumfoval v masse na 15 km voľne v Canmore

Do cieľa prišiel s výrazným takmer 10-sekundovým náskokom pred krajanom a lídrom seriálu Haraldom Östbergom Amundsenom.

Digginsová vyhrala mass v Canmore a upevnila si post líderky

V kanadskom stredisku Canmore triumfovala s náskokom 2,6 s pred Francúzkou Delphine Claudelovou.

Šprint na MS v biatlone ovládli Francúzky, vyhrala Simonová

Druhá skončila Justine Braisazová-Bouchetová, bronz si vybojovala Lou Jeanmonnotová.,aktualizované

Lyžiar Hemetsberger ide na operáciu, do sezóny už nezasiahne

Hemetsberger absolvoval v tejto sezóne desať pretekov Svetového pohára.

Kapustová skončila na ME šiesta vo vytrvalostných pretekoch junioriek

Jedna zo spolufavoritiek súťaže mohla dosiahnuť aj na cenný kov, ale na strelnici urobila až tri chyby. ,aktualizované

Vlhová tri dni po operácii: Cítim sa dobre, beriem to deň za dňom

Jedným z ľudí z jej tímu, ktorý je od zranenia neustále v blízkosti slovenskej lyžiarky, je fyzioterapeut Milan Gašpárek. Ten ju pripravoval aj na chirurgický zákrok.

Shiffrinová vynechá aj preteky v Soldeu: Nechcem nič uponáhľať

Líderka celkového poradia SP sa stále úplne nezotavila zo zranenia kolena po páde, ktorý utrpela pred dvoma týždňami v zjazde v Cortine d'Ampezzo.

Miešané štafety vyhrali Francúzi pred Nórmi, Slováci 16.

Mária Remeňová na poslednom úseku ani raz neminula a do cieľa prišla so stratou 6:23,5 minúty na víťazov.,aktualizované

Kuzminová s aspoň troma štartmi, organizátorom robí vrásky počasie

Biatlon-MS: Kuzminová s aspoň troma štartmi, organizátorom robí vrásky počasie

Slovinec Prevc ukončí po tejto sezóne kariéru

Svoju úspešnú kariéru zavŕši na tradičnom marcovom finále SP v Planici, kde sa doteraz postavil na stupne víťazov 18-krát.

Biatlonový šampionát v Česku odštartuje napriek počasiu podľa plánu

Usporiadatelia museli v pondelok pre zlé poveternostné podmienky zrušiť oba úvodné tréningy. K teplote nad 10 stupňov Celzia pribudol silný vietor, ktorý ohýbal konáre stromov.

Goggiová spadla počas tréningu, hrozí jej koniec sezóny

Priebežnú líderku zjazdu v tejto sezóne Svetového pohára previezli na vyšetrenia do Milána.,aktualizované

Vlhová má za sebou operáciu pravého kolena, Pini: Cíti sa dobre

Zákrok vykonal vyhľadávaný odborník Olivier Siegrist.

Vlhová odletela v nedeľu do Švajčiarska na plánovanú operáciu

Vlhová prišla k zraneniu počas januárového obrovského slalomu Svetového pohára v Jasnej.

Vo Willingene triumfoval domáci Wellinger pred Kobajašim

Wellinger dosiahol siedme individuálne víťazstvo v kariére.

Čerňanská s Mokrášovou siedme v dvojboboch, titul obhájili Nemky

Európsky titul obhájili Nemky Laura Nolteová a Neele Schutenová, ktoré do cieľa dorazili s časom 1:41,53 min.,aktualizované

Yule vyhral slalom v Chamonix, po 1. kole bol na 30. mieste

Švajčiarsky lyžiar Daniel Yule dosiahol prvé víťazstvo v sezóne a siedme individuálne v kariére vďaka najlepšiemu času v druhom kole. ,aktualizované

Forfang triumfoval vo Willingene, Kraft zostal na čele SP

V nemeckom stredisku predstihol o 31 bodov Japonca Rjojuho Kobajašiho, tretí skončil so stratou 32,8 bodu ďalší Nór Kristoffer Eriksen Sundal.

MOV skritizoval organizátorov ZOH2026 za plán postaviť bobovú dráhu

Organizátori podpísali v piatok zmluvu o výstavbe novej dráhy v Cortine namiesto pôvodne plánovanej renovácie areálu v Cesene, ktorý sa používal na ZOH 2006 v Turíne.

Bobistka Čerňanská obsadila 12. miesto v SP v Sigulde

Najrýchlejší súhrnný čas v oboch jazdách predviedla Nemka Lisa Buckwitzová, ktorá sa stala zároveň stala aj majsterkou Európy. Druhá skončila s odstupom 27 stotín Andreea Grecuová z Rumunska.

Jančová skončila na 16. mieste v obrovskom slalome na MS juniorov

V paralelných pretekoch obsadili Šrobová, Hrbáňová, Adam Nováček a Timo Botka 15. miesto, z víťazstva sa tešili Nóri.

Paralyžiarka Rexová obsadila 2. miesto v slalome v Cortine d'Ampezzo

Rexová okrem striebra získala aj špeciálne ocenenie, a to cenu za inklúziu v praxi. Vo voľnom čase sa venuje prevencii šikanovania na školách v rámci projektu Nedaj sa, hovor o tom!

Čerňanská s Mokrášovou obsadili v dvojboboch v Sigulde 12. miesto

Na víťazný nemecký pár Kim Kalická a Leonie Fiebigová stratili v súčte dvoch jázd 1,49 sekundy.

Akrobatický lyžiar Kingsbury prekonal 87. triumfom Stenmarka

Osemnásobný majster sveta a olympijský víťaz Kingsbury získal prvý triumf v decembri 2010.

FIS oslavuje 100 rokov: Storočie, na ktoré môžeme byť hrdí

Zaujímavosťou je, že FIS mala počas svojej storočnej histórie iba päť prezidentov.

Lyžiar Kilde nevie odhadnúť termín návratu: Situácia je nejasná

Kilde spadol na zjazdovke Lauberhorn vo vysokej rýchlosti, keď v cieľovej zákrute už nemal dostatok síl a skončil v ochrannej bariére. Do nemocnice ho musel odviezť vrtuľník.

Hokejistky čaká domáci turnaj, Kožanová: Čakajú nás solídne previerky

Všetky tri turnajové súperky sú účastníčky A-skupiny I. divízie MS, odkiaľ Slovenky vlani v auguste na šampionáte v Číne vypadli.

Lyžovanie: EP nepočujúcich zavíta na Slovensko po dvadsiatich rokoch

Na podujatí sa zúčastní 24 lyžiarov zo 7 krajín. Súťažiť sa bude slalome, obrovskom slalome, super-G a alpskej kombinácii.

Slováci uzavreli účinkovanie na hrách 13. miestom v mix štafete bežcov

Zimné olympijské hry mládeže 2024 vyvrcholia vo štvrtok večer kórejského času záverečným ceremoniálom, na ktorom budú vlajkonosičmi okrem Rendovej aj hokejista Dominik Barčák.

Zranená Hählenová sa možno vráti na svahy ešte v tejto sezóne

Podľa Švajčiarskeho lyžiarskeho zväzu si zranenie 32-ročnej lyžiarky, ktoré utrpela vo víkendovom zjazde Svetového pohára v Cortine d'Ampezzo, nevyžiada operáciu.

Shiffrinová by sa mohla do súťažného diania vrátiť budúci týždeň

Líderka celkového poradia SP nedokončila piatkový zjazd v Cortine d'Ampezzo. Po páde vo veľkej rýchlosti skončila v ochranných sieťach.

Skoky na lyžiach: Zrušené preteky v Szczyrku nahradí súťaž v Lahti

V Lahti sa podľa pôvodného plánu bude konať aj tímová súťaž 2. marca a na druhý deň opäť individuálne preteky.

Gutová-Behramiová triumfovala v obrovskom slalome v Kronplatzi

Gutová-Behramiová viedla už po 1. kole. ,aktualizované

Krasokorčuľovanie: USA udelili zlato z tímovej súťaže zo ZOH 2022

Najcennejší kov dodatočne získali pôvodne druhí reprezentanti USA. Rusi po odpočítaní bodového zisku Valijevovej klesli na bronzovú pozíciu, na druhé miesto sa posunuli Japonci.

Gutová-Behramiová viedla po 1. kole obr. slalomu v Kronplatzi

Gutová-Behramiová predviedla plynulú jazdu, pričom najmä v záverečnej časti trate dokázala zrýchliť, čo sa ukázalo ako kľúčové.

Adamov na ZOHM obsadil 27. miesto v behu na 7,5 km klasicky

V súťaži dievčat bola z dvojice Sloveniek lepšia rovnako ako v šprinte voľnou technikou Emília Rendová. Klasifikovali ju na 32. pozícii. Tereza Bukasová bola o päť priečok nižšie.