Skoky na lyžiach-SP: Kraft zvíťazil v Sappore

Upevnil si tak vedenie v poradí Svetového pohára.

Rýchlokorčuľovanie: Rusnáková skončila piata na 1500 metrov

Slovenka ako jediná Európanka vo finále skončila na 5. mieste. ,aktualizované

Boby-SP: Lochner s Weberom víťazmi v St. Moritzi

Nemci Johannes Lochner a Christopher Weber sa stali víťazmi pretekov Svetového pohára dvojbobov vo švajčiarskom zimnom stredisku St. Moritz.

Severská kombinácia-SP: Riiber v Seefelde opäť nenašiel konkurenciu

Riiber v tejto sezóne zaznamenal desiate víťazstvo z dvanástich podujatí a suverénne kraľuje aj priebežnému hodnoteniu Svetového pohára.

Jančová a Botka zvíťazili v obrovskom slalome na Veľkej cene Slovenska

Veľká cena Slovenska v zjazdovom lyžovaní sa odohrávala na Štrbskom Plese.

Lyžovanie-SP: Dressen vyhral zjazd v Ga-Pa

Slávil tak druhý triumf v sezóne.,aktualizované

Drury a Thompsonová sa stali víťazmi skikrosu v Megeve

Akrobatické lyžovanie-SP: Drury a Thompsonová víťazmi skikrosu v Megeve

Skoky na lyžiach-SP: V Sappore sa z víťazstva tešil domáci Sato

Sato si pripísal po decembrovom triumfe v Nižnom Tagile druhú výhru v kariére.

Snoubording: Tocuka dominoval na U-rampe v Mammoth Mountain

Medzi ženami sa z prvenstva tešila Číňanka Cchaj Süe-tchung.

Skoky na lyžiach: Po 1. kole v Sappore viedol domáci Kobajaši

Za skok dlhý 141,5 metra inkasoval známku 131 bodov.

Zjazd žien v Rose Chutor po intenzívnom snežení zrušili

V dôsledku vytrvalého sneženia sa neuskutočnil ani jeden z troch naplánovaných tréningov.

Akrobatické lyžovanie-SP: Raggetli a Höfflinová zvíťazili v slopestyle

Raggetli triumfoval s 90,28 bodmi, Höfflinová s 87,18 b.

Riiber v Seefelde s deviatym triumfom v sezóne

Na čele celkovej klasifikácie SP je suverénne Riiber s 1010 bodmi, na druhej priečke je s výrazným odstupom Graabak, ktorý dosiaľ nazbieral 651 bodov. Najlepšiu trojku uzatvára Geiger (635 b).

Mužská slovenská reprezentácia sa v Anterselve predstaví v zložení Martin Otčenáš, Tomáš Hasilla, Michal Šima a Šimon Bartko.

Tréning na zjazd v Ga-Pa pre Clareyho

Druhé a tretie miesto obsadili Nóri Aleksander Aamodt Kilde (+0,02 s) a Kjetil Jansrud (+0,39).

Počasie znemožnilo aj tretí tréning na zjazd žien v Rose Chutor

Ďalší tréning je naplánovaný na sobotu o 9.00 SEČ na skrátenej trati, teda tesne pred štartom samotného zjazdu

Počasie znemožnilo aj druhý tréning na zjazd žien v Rose Chutor

Ďalší tréning je naplánovaný na piatok. V sobotu by sa na olympijskej trati neďaleko Soči mal ísť zjazd a v nedeľu super-G.

Podujatie Svetového pohára v severskej kombinácii v Estónsku zrušili

Dôvodom sú zlé klimatické podmienky.

Lyžiar Kubačka triumfoval v pretekoch Európskeho pohára v Jasnej

Vo štvrtok a v piatok sú na programe slalomy.

Matthias Mayer vynechá preteky v Garmisch-Partenkirchene

V Garmisch-Partenkirchen je na programe sobotňajší zjazd a nedeľňajší obrovský slalom.

Organizátori zrušili stredajší tréning zjazdu v Rose Chutor

Ďalšie tréningy sú na programe vo štvrtok a v piatok, v sobotu je naplánovaný zjazd a v nedeľu super-G.

Lyžiarske preteky v Jen-čchingu zrušili, dôvodom je koronavírus

Nový koronavírus 2019-nCoV, podobný pôvodcovi ochorenia SARS, si vyžiadal už 131 obetí na životoch.

Kristoffersen si upevnil vedenie v celkovom poradí i slalome

Po ňom viedol domáci Marco Schwarz, ale v druhom kole urobil obrovskú chybu a diskvalifikovali ho.

Do cieľa slalomu mužov v Schladmingu prišla aj jedna žena

Súťaž po drobnom prerušení pokračovala, no prestížne podujatie má na konte ďalší incident po tom, ako v minulosti fanúšikovia hádzali snehové gule na Nóra Henrika Kristoffersena.

Schwarz na čele v 1. kole nočného slalomu v Schladmingu

Slalomári z elitnej žrebovanej skupiny sa museli na prestížnom nočnom podujatí vyrovnať so snežením a vo vrchnej časti zjazdovky Planai aj s hmlou.,aktualizované

Shiffrinová vynechá zjazd a super-G v ruskom stredisku Rosa Chutor

Shiffrinová si chce podľa oficiálneho stanoviska lyžiarskej federácie USA oddýchnuť a absolvuje iba tréningový blok.

Lyžiar France triumfoval v pretekoch EP v Jasnej

Nevidiaci Marek Kubačka s navádzačkou Máriou Zaťovičoou obsadil rovnako v obrovskom slalome druhú priečku v najsledovanejšej disciplíne zrakovo znevýhodnených mužov.

Preteky v Jen-čchingu zrejme zrušia, dôvodom je koronavírus

Nový koronavírus 2019-nCoV, podobný pôvodcovi ochorenia SARS, si v Číne vyžiadal už 106 obetí na životoch a ďalších 4500 ľudí v krajine je preukázateľne infikovaných.

Dürr dostal 15-mesačný podmienečný trest za doping

Tridsaťdvaročný Dürr sám užíval krvný doping a navyše sa podieľal aj na dopingu u ďalších športovcov.

Chen majstrom USA štvrtýkrát v sérii, napodobnil Boitana

Medzi ženami zvíťazila Alysa Liuová, súťaž športových dvojíc sa skončila triumfom dua Alexa Knierimová a Christopher Knierim.

Biatlonistka Meierová zlatá medzi kadetkami na 12,5 km, Kapustová 25.

Spomedzi trojice Sloveniek skončila najlepšie Ema Kapustová, ktorá na 25. mieste zaostala o 2:32,6 min.,aktualizované

Paulína Fialková po výkonoch v Pokljuke: Už potrebujem oddych

Paulínu Fialkovú teraz čaká krátka pauza a potom sústredenie v rakúskom Obertilliachu.,aktualizované

Poľský skokan Stoch triumfoval pred domácim publikom v Zakopanom

Máme najlepších fanúšikov na svete. Víťaziť tu je úžasné, tešil sa Stoch pri mikrofóne reportéra Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS). ,aktualizované

V hromadných pretekoch triumfovala Öbergová, Fialková trinásta

Fialková v nenáročných podmienkach netrafila na prvej streľbe v ľahu svoj druhý výstrel. Na druhej položke si tiež pripísala jedno zaváhanie. ,aktualizované

Štvorboby Nemecka s pilotom Friedrichom triumfovali v Königssee

Úspech domácich posádok podčiarkol druhým miestom Johannes Lochner, tretí skončili Kanaďania s pilotom Justinom Krippsom.,aktualizované

Yule s trimufom v Kitzbüheli, Kristoffersen naďalej lídrom seriálu

Na druhej priečke skončil s odstupom 12 stotín sekundy domáci Rakúšan Marco Schwarz, tretie miesto vybojoval obhajca víťazstva a víťaz predchádzajúceho slalomu vo Wengene Francúz Clement Noel.

Nór Riiber si v Oberstdorfe upevnil post lídra seriálu

Riiber bol po skokoch druhý za Oftebrom, napokon si ôsmym víťazstvom v tejto sezóne upevnil post suverénneho lídra seriálu.,aktualizované

V Sigulde triumf Ludwiga

Slovenský reprezentant Jozef Ninis obsadil 21. miesto so stratou 0,643 s na víťaza. ,aktualizované

Nórka Lundbyová prerušila víťaznú sériu Rakúšaniek

Lundbyová predviedla skoky dlhé 96,5 a 96 metrov.

Kläbo a Neprjajevová vyhrali špint

Nóri medzi mužmi obsadili všetky tri pódiové umiestnenia. Kläbo potvrdil na 1,5 km dlhej trati úlohu favorita.