Zimné športy

Rusko dominovalo na ME v krátkom programe športových dvojíc

Viedli Alexandra Bojkovová a Dmitrij Kozlovskij so ziskom 82,34 bodov.

Neuman na krasokorčuliarskych ME opäť bez postupu

Neumana ešte čaká niekoľko pretekov, lebo chce dosiahnuť "technické minimum" pre účasť na marcovom svetovom šampionáte v Montreale. ,aktualizované

Paris sa zranil na tréningu a sezóna sa preňho skončila

V tomto ročníku vyhral koncom decembra dva zjazdy v Bormiu za sebou.

Johannes Bö sa v Pokljuke vráti do Svetového pohára

Pred prestávkou mal na svojom konte päť víťazstiev v sezóne a viedol celkové poradie SP. ,aktualizované

Krasokorčuľovanie ME: V Grazi dvaja Slováci a tri voľné tróny

V Rakúsku sa kontinentálna elita zíde už 12-krát, prvýkrát však v Grazi. V minulosti sa ME konali vo Viedni 9-krát, raz aj v Innsbrucku a Seefelde.

Zimné hry mládeže: Šortrekárka Rusnáková obsadila 6. miesto na 500 m

Reprezentant v boboch Martin Sviták bol v súťaži jednotlivcov desiaty, keď dosiahol čas 2:26,82.

ZOHM2020: Lozáková v skikrose osemnásta, Válek 20.

Medzi 26 chlapcami obsadil Jakub Válek 20. miesto.

Poľský skokan Kubacki vyhral obe víkendové súťaže v Titisee-Neustadte

Kubacki sa stal aj víťazom súťaže Titisee-Neustadt 5, kde sa počítali aj skoky z kvalifikácie, a zinkasoval za to prémiu 25.000 eur.

Biatlon-SP: Fourcade triumfoval aj v stíhačke a zvýšil si náskok

Pre tridsaťjedenročného Fourcada to bolo už štvrté víťazstvo za sebou a celkovo piate v prebiehajúcej sezóne.

ZOHM2020: Viktória Čerňanská v boboch druhá

Rýchlejšia ako ona bola len Rumunka Popescuová.

Biatlon-SP: P. Fialková v stíhačke na druhom mieste

Bolo to pre ňu prvé pódium v sezóne a celkovo ôsme pódiové umiestnenie v kariére.,aktualizované

Lyžovanie-SP: Vlhová zostala na čele boja o malý glóbus

V prvom kole vyraďovačky sa Slovenka stretla so Švajčiarkou Aline Daniothovou.,aktualizované

Lyžovanie-beh-SP: Johaugová vyhrala aj stíhačku

Upevnila si tak vedenie v celkovej klasifikácii seriálu.,aktualizované

Lyžovanie-SP: Noel po 1. kole na čele slalomu vo Wengene

Išlo sa na veľmi strmej trati s viacerými zákrutami, ktoré nútili pretekárov k častým zmenám rytmu. ,aktualizované

Sánkovanie-SP: Slováci obsadili v tímovej štafete na ME šiestu priečku

Z dvojice slovenských reprezentantov sa viac darilo Jozefovi Ninisovi, ktorý obsadil 19. pozíciu s mankom 1,403.

Vlhová je tretia v kvalifikácii paralelného "obráku"

V talianskom Sestriere zaostala v súčte dvoch jázd o 36 stotín sekundy za Američankou Mikaelou Shiffrinovou.

Skoky na lyžiach-SP: Rakúšanka Pinkelnigová triumfovala v Japonsku

Na druhú priečku tak odsunula krajanku Chiaru Hölzlovú.,aktualizované

Sánkovanie-SP: Ivanovová majsterkou Európy, Šimoňáková nedokončila

Slovenská reprezentantka Katarína Šimoňáková nedokončila druhú jazdu, po prvej figurovala na 15. mieste.,aktualizované

Snobording: Ledecká triumfovala v Rogle v paralelnom obrovskom slalome

Česká snoubordistka Ester Ledecká dosiahla už piate víťazstvo v paralelnom obrovskom slalome a celkové 18. víťazstvo v kariére v pretekoch Svetového pohára.

ZOHM2020: Šortrekárka Rusnáková vo finále na 1000 m skončila piata

Na Olympijských hrách mládeže vo švajčiarskom Lausanne skončil David Lihoň v jednosedadlových saniach na 16. pozícii.,aktualizované

Biatlon: V štafete mužov triumf Francúzska, Slovákov diskvalifikovali

Na treťom úseku mala slovenská štafeta už vyše šesťminútové manko na suverénnych Francúzov, súperi ju predbehli o kolo a tak ju stiahli z trate. ,aktualizované

Lyžovanie-SP: Vlhová vyhrala obrovský slalom spoločne s Brignoneovou

Správu aktualizujeme.,aktualizované

Lyžovanie: Feuz vyhral tretíkrát v kariére zjazd vo Wengene

Feuz s deviatkou viedol už od druhého medzičasu, výborne si poradil predovšetkým s najužším úsekom - esíčkom Kernen-S a k jeho výkonu sa už nepriblížil žiaden z pretekárov.,aktualizované

Lyžovanie-beh-SP: V Novom Měste triumfy Johaugovej a Bolšunova

Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová suverénnym spôsobom triumfovala v pretekoch na 10 km voľnou technikou.,aktualizované

V štafete biatlonistiek triumf Nórska, Slovenky na 14. mieste

Ivona Fialková štartujúca z posledného 23. miesta výborne rozbehla slovenskú štafetu. V ležke vybielila všetky terče, na stojke musela raz dobíjať a Poliakovej odovzdávala na piatej priečke.,aktualizované

Mayer víťazon alpskej kombinácie vo Wengene

Mayer si v úvodnej časti vytvoril výbornú východiskovú pozíciu, keď po kombinačnom zjazde sa usadil na čele a pred 19. Pinturaultom si vytvoril náskok 1,68 s. ,aktualizované

V Japonsku triumfovala v skokoch na lyžiach Pinkelnigová

Pinkelnigová predviedla skoky dlhé 97,5 a 95,5 metra a triumfovala s výkonom 232,3 bodov.

Po prvej časti kombinácie vo Wengene na čele Mayer

Víťaz kombinácie v Bormiu a jeden z najväčších favoritov Francúz Alexis Pinturault zaostal za Mayerom o 1,68 s.

Biela stopa SNP sa pre nedostatok snehu presúva na marec

Novým termínom je 7. - 8. marec. Náhradný dátum zvolili organizátori s ohľadom na kalendár pretekov série Euroloppet.

Fenomenálny Fourcade triumfoval v šprinte v Ruhpoldingu

Pre tridsaťjedenročného Francúza to bolo tretie víťazstvo za sebou a celkovo štvrté v prebiehajúcej sezóne, šprint vyhral aj pred týždňom v Oberhofe,aktualizované

V druhom tréningu vo Wengene najrýchlejší Matthias Mayer

Na druhom mieste skončil domáci Mauro Caviezel, tretím najrýchlejším zjazdárom bol Nór Aleksander Aamodt Kilde.

P. Fialková v šprinte s čistou streľbou na piatom mieste

Svetový pohár pokračuje v Ruhpoldingu vo štvrtok šprintom mužov na 10 km. V piatok je na programe ženská štafeta, o deň neskôr mužská a v nedeľu oba stíhacie preteky. ,aktualizované

Prekáračky Vlhová-Shiffrinová v zornom poli alpských veľmocí

Každý tréner stavia trať na parametre svojej zverenky a snaží sa veci skomplikovať súperkám.

Pochybnosti u fenomenálnej Shiffrinovej. Začiatok konca jednej éry?

Ohlasy médií na utorňajšie víťazstvo slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej v slalome Svetového pohára v rakúskom Flachau:

Vlhovej flachauský triumf videlo na Dvojke 720.000 divákov

RTVS plánuje divákom v aktuálnej zimnej sezóne priniesť čo najviac štartov Petry Vlhovej vo Svetovom pohári.

Vlhovej fandili rýchlostní kanoisti, prišli z neďalekého sústredenia

Podľa oficiálneho údaju organizátorov zavítalo v utorok do Flachau 14.800 divákov.

Velez-Zuzulová si poplakala, Vlhovej verila aj po zlom štarte sezóny

Tridsaťpäťročná Velez-Zuzulová oficiálne ukončila kariéru v marci 2018 v nemeckom Ofterschwangu, kde sa slalom SP uskutoční aj v tejto sezóne.

Úspešná obhajoba. Famózna Vlhová víťazkou nočného slalomu vo Flachau

Najväčšia konkurentka Američanka Mikaela Shiffrinová skončila až na treťom mieste, druhú Švédku Annu Swennovú-Larssonovú zdolala o desať stotín sekundy.,aktualizované

Vlhová spravila zo Slovenska rekordéra nočného slalomu vo Flachau

Petra Vlhová dosiahla v utorok dvanásty úspech vo SP, no vo viacerých ohľadoch bol unikátny.

Biatlonistka Kapustová 6. v stíhačke, lyžiarka Jančová 15. v slalome

Medzi biatlonistami sa najviac darilo Matejovi Gregorovi, ktorý bol v šprinte na 7,5 kilometra na 46. mieste.