Zimné športy

V druhom tréningu vo Wengene najrýchlejší Matthias Mayer

Na druhom mieste skončil domáci Mauro Caviezel, tretím najrýchlejším zjazdárom bol Nór Aleksander Aamodt Kilde.

P. Fialková v šprinte s čistou streľbou na piatom mieste

Svetový pohár pokračuje v Ruhpoldingu vo štvrtok šprintom mužov na 10 km. V piatok je na programe ženská štafeta, o deň neskôr mužská a v nedeľu oba stíhacie preteky. ,aktualizované

Prekáračky Vlhová-Shiffrinová v zornom poli alpských veľmocí

Každý tréner stavia trať na parametre svojej zverenky a snaží sa veci skomplikovať súperkám.

Pochybnosti u fenomenálnej Shiffrinovej. Začiatok konca jednej éry?

Ohlasy médií na utorňajšie víťazstvo slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej v slalome Svetového pohára v rakúskom Flachau:

Vlhovej flachauský triumf videlo na Dvojke 720.000 divákov

RTVS plánuje divákom v aktuálnej zimnej sezóne priniesť čo najviac štartov Petry Vlhovej vo Svetovom pohári.

Vlhovej fandili rýchlostní kanoisti, prišli z neďalekého sústredenia

Podľa oficiálneho údaju organizátorov zavítalo v utorok do Flachau 14.800 divákov.

Velez-Zuzulová si poplakala, Vlhovej verila aj po zlom štarte sezóny

Tridsaťpäťročná Velez-Zuzulová oficiálne ukončila kariéru v marci 2018 v nemeckom Ofterschwangu, kde sa slalom SP uskutoční aj v tejto sezóne.

Úspešná obhajoba. Famózna Vlhová víťazkou nočného slalomu vo Flachau

Najväčšia konkurentka Američanka Mikaela Shiffrinová skončila až na treťom mieste, druhú Švédku Annu Swennovú-Larssonovú zdolala o desať stotín sekundy.,aktualizované

Vlhová spravila zo Slovenska rekordéra nočného slalomu vo Flachau

Petra Vlhová dosiahla v utorok dvanásty úspech vo SP, no vo viacerých ohľadoch bol unikátny.

Biatlonistka Kapustová 6. v stíhačke, lyžiarka Jančová 15. v slalome

Medzi biatlonistami sa najviac darilo Matejovi Gregorovi, ktorý bol v šprinte na 7,5 kilometra na 46. mieste.

Baldaufa odsúdili na podmienečný trest za doping

Baldaufa obviňujú sponzori, ktorí tvrdia, že poškodil ich meno. ,aktualizované

Vlhová vo Flachau opäť s dvojkou, už si stihla vyskúšať aj svah

Američanka triumfovala devätnásťkrát, jej slovenská súperka päťkrát.,aktualizované

Žampa skončil v obrovskom slalome na 26. mieste

Černek obsadil na trati dlhej 1600 m s prevýšením 61 metrov 5. miesto s odstupom 32,30 sekundy na prvého Oriola Olma Rouppperta z Andorry.

Bežkári si počas víkendu už mohli zalyžovať na bystrickom kúpalisku

Od pondelka (13. 1.) sú otváracie hodiny v pracovných dňoch od 7.00 do 19.00 h, počas víkendov a sviatkov od 9.00 do 17.00 h.

Lyžovanie-SP:Adam Žampa nepostúpil do 2. kola slalomu, triumfoval Yule

Dvadsaťšesťročný Yule slávil po víťazstve v Madonne di Campiglio druhý slalomový triumf v priebehu piatich dní. ,aktualizované

Biatlon-SP: Fialková obsadila v Oberhofe 20. miesto

Fínka Kaisa Mäkäräinenová triumfovala v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km v rámci 4. kola Svetového pohára 2019/20 v nemeckom Oberhofe.,aktualizované

Známy francúzsky lyžiar si zlomil nohu a roztrhal väzy v kolene

Pre francúzskeho lyžiara Adriena Theauxa sa pre zranenie skončila táto sezóna.

Lyžovanie-SP: Brignoneová s triumfom, Vlhová a Shiffrinová vypadli

Slovenka Petra Vlhová súťaž nedokončila, keď vypadla už v prvej časti. V super-G stroskotala aj líderka SP Mikaela Shiffrinová.,aktualizované

Beh na lyžiach: V šprinte v Kremnici najrýchlejší Mlynár a Danielová

Bežci na lyžiach Mária Danielová a Peter Mlynár triumfovali v sobotu na majstrovstvách Slovenska v šprinte klasickou technikou v Kremnici.

Skoky na lyžiach: Geiger triumfoval vo Val di Fiemme

Pre Geigera je to tretí individuálny triumf v SP.

V dvojboboch v La Plagne triumf nemeckých dvojíc

Dvadsaťjedenročná pilotka Nolteová slávila už pri svojom druhom štarte v SP prvé víťazstvo.,aktualizované

Svahnová a Chavanat zvíťazili v šprinte voľne v Drážďanoch

V Drážďanoch neštartovali viacerí favoriti, ktorí si dopriali po Tour de Ski prestávku. Dvadsaťročná Svahnová vo finále žien tesne odsunula na druhú priečku Slovinku Anamariju Lampičovú.,aktualizované

Biatlon: V mužskej štafete triumf Nórov

Nóri išli štafetu bez vedúceho muža celkového poradia Johannesa Thingnesa Böa.

Kranjec víťazom obrovského slalomu v Adelbodene

Dvadsaťsedemročný Kranjec sa dostal aj na čelo priebežného hodnotenia disciplíny pred Kristoffersena. Nór však vedie celkové poradie seriálu pred krajanom Aleksandrom Aamodtom Kildem.,aktualizované

Suterová slávila prvý triumf v Svetovom pohári

Jury pred štartom rozhodla, že pre zníženú viditeľnosť preteky skráti. Pretekárky mali aj počas jázd problémy, po odjazdení prvých desiatich lyžiarok museli súťaž na niekoľko minút prerušiť pre hmlu.,aktualizované

Severská kombinácia: Geiger víťazom individuálnej súťaže

Druhé miesto so stratou 0,4 s obsadil líder celkového poradia SP Nŕ Jarl Magnus Riiber.

V súťaži dvojíc triumf Steua s Kollerom

Slovenskí reprezentanti Tomáš Vaverčák a Matej Zmij obsadili 16. miesto.,aktualizované

Slovenskú štafetu diskvalifikovali, triumf Nóriek

Slovenkám sa od úvodu nedarilo, prvá členka štafety Ivona Fialková musela po dvoch streľbách šesťkrát dobíjať a bežala tri trestné okruhy.

De Aliprandini na čele po 1. kole obrovského slalomu v Adelbodene

Víťaz z Alta Badie a vedúci muž hodnotenia disciplíny Henrik Kristoffersen z Nórska bol po 1. kole deviaty, líder celkovej klasifikácie SP Alexis Pinturault z Francúzska desiaty.,aktualizované

Kramerová dosiahla v Sappore prvý triumf v kariére

Zdolala aj favorizovanú líderku celkového poradia SP Maren Lundbyovú z Nórska, ktorá zaostala o 4,6 bodu.

Vlhová nepôjde sobotňajší zjazd, Magoni: Máme náročný program

Zjazd v sobotu nepôjde ani líderka Svetového pohára Američanka Mikaela Shiffrinová.

Preteky SP na Hahnenkamme v Kitzbüheli dostali zelenú

V Kitzbüheli snežilo v tejto zime výrazne menej ako v minulosti a tak organizátori vyrobili na zjazdovku 90.000 metrov kubických snehu.

Kuzminová darovala Olympijskému múzeu v Lausanne svoje hodinky

Bývalá biatlonistka verí, že hodinky si v Lausanne nájdu svoje miesto a že múzeum čoskoro navštívi aj so svojou rodinou.

Francúz Fourcade vyhral biatlonový šprint v Oberhofe, Šima 72.

V sobotu sú v Oberhofe na programe štafety a v tej ženskej by sa mali prvýkrát v sezóne predstaviť aj Slovenky. Muži i ženy v nedeľu absolvujú preteky s hromadným štartom.,aktualizované

Skvelý biatlon v Osrblí: Traja Slováci bodovali na IBU Cup-e

Zo Sloveniek prenikla do prvej tridsiatky iba Horvátová, ktorá skončila na 22. priečke (0+0+0+1).,aktualizované

Riiber triumfoval v severskej kombinácii aj vo Val di Fiemme

V talianskom stredisku zvíťazil s náskokom 26,6 s pred Nemcom Vinzenzom Geigerom a upevnil si vedenie v celkovom poradí prestížneho seriálu.

Vlhová s 22. najlepším časom v tréningu zjazdu v Altenmarkt-Zauchensee

V sobotu sa v rakúskom stredisku pôjde zjazd (11.45), v nedeľu je na programe alpská kombinácia (9.15/11.45).

Zimné hry mládeže odštartovali, vlajkonosičom SR skialpinista Černek

Olympijský oheň zapálila najmladšia členka 112-člennej švajčiarskej výpravy - 14-ročná krasokorčuliarka Gina Zehnderová.

Paulína Fialková netrafila v šprinte jeden terč a obsadila 6. priečku

Pre Fialkovú je to po štvrtom a piatom mieste zo šprintu, respektíve stíhačky z Hochfilzenu tretie najlepšie umiestnenie v sezóne. ,aktualizované